تویوتا یاریس کراس 2021 رونمایی شد + ویدئو

اگرچه تویوتا یاریس کراس، کوچکترین کراس اوور این خودرو ساز ژاپنی در روز پنجشنبه رونمایی شد، قرار بود این مدل در ماه مارس و در نمایشگاه خودرو ژنو به معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شود که به دلیل شروع همه‌گیری ویروس کرونا در اروپا، لغو شد. این خودرو مجهز به پیشرانه هیبریدی و سیستم تمام‌چرخ محرک با ابعاد کوچکتر از C-HR است و تا پاییز امسال در بازار ژاپن عرضه می‌شود.

 جدیدترین کراس‌اور هیبریدی تویوتا از طریق نمایش دیجیتالی رونمایی شد. این کراس‌اور براساس پلتفرم TNGA تویوتا ساخته می‌شود که هم‌اکنون در حال بکارگیری در مدل‌های جدیدتر است و مشابهت اساسی با نسخه ارائه‌شده در خودروهای کامپکت این خودروساز دارد. هدف اصلی این بود که توانایی تویوتا یاریس برای تردد در خیابان‌های باریک شهری حفظ شود، اما فضای اضافی و راحتی بیشتر برای سرنشینان فراهم کند.

چیزی که در ظاهر تویوتا یاریس کراس بسیار زیبا به‌نظر می‌رسد، طراحی بیرونی نسبتا ساده می باشد. کوچک‌ترین کراس‌اور تویوتا در ایالات متحده، C-HR است که ظاهر بسیار شلوغی دارد. یاریس کراس در مقایسه با تویوتا C-HR، کوچک‌تر است و حدود ۲۳ سانتی‌متر طول، ۱۲ سانتی‌متر عرض و ۲/۵ سانتی‌متر ارتفاع کمتری دارد. تویوتا یاریس کراس بسیار گیرا و جذاب به‌نظر می‌رسد و تفاوت بسیار کمی از نمای جلو با نسل دوم میرای دارد.

 در زیر کاپوت این خودرو می تواند پیشرانه سه سیلندر ۱/۵ لیتری به‌تنهایی و یا همین پیشرانه همراه‌با سیستم هیبریدی پیشرفته تویوتا قرار داشته باشد که به کمک آن می‌توان رانندگی کارآمدتری نیز داشت. هر دو نوع پیشرانه با جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته یا CVT عرضه می‌شوند. سیستم تمام چرخ محرک نیز موجود است، اما تنها برای مدل هیبریدی عرضه می‌شود. 

داخل این خودرو خیلی جذاب به نطر نمی رسد اما با تریم های داخلی متفاوت و طراحی جذاب فرمان، زیباست.

در ادامه می توانید فیلم معرفی این خودرو را تماشا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *